Robienie zakupów w świecie cyfrowym staje się coraz bardziej powszechną alternatywą dla przeglądania produktów w sklepach stacjonarnych. Jest to nie tylko wygodna i szybka opcja na kupienie dowolnych artykułów, ale również korzystne rozwiązanie dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy mogą w ten sposób dotrzeć do szerszego grona Klientów nie tylko z Polski, ale całego świata. Sprzedaż internetowa jest coraz popularniejszą formą prowadzenia biznesu m.in. ze względu na niskie koszty utrzymania i generowanie wysokich przychodów. Mimo to przed zdecydowaniem się na prowadzenie firmy w sposób e-commerce warto poznać różne rodzaje opodatkowania VAT i związane z nimi uproszczenia rozliczeniowe do celów transakcji. Zapoznaj się z nimi w naszym artykule lub skorzystaj z pomocy ekspertów do spraw rachunkowych z Bugalter, którzy pomogą Ci poprowadzić księgowość w internetowym biznesie!

Podatek VAT dla właścicieli sklepów internetowych

Nie tylko właściciele sklepów stacjonarnych są zobowiązani do płacenia podatku VAT od towarów i usług – osoby zajmujące się sprzedażą online również muszą zarejestrować swoje internetowe przedsiębiorstwo w Polsce lub za granicą. Od tego, gdzie będziesz spłacać taką należność zależy zakres Twojej działalności, wysokość progów transakcyjnych, sposób importu, a także forma sprzedaży i pośredniczenia w transakcjach.

Rodzaje uproszczeń podatkowych dla właścicieli biznesu e-commerce

Uproszczone rodzaje rozliczeń VAT, które weszły w życie 1 lipca 2022 roku i powstały po to, aby właściciele sklepów online nie musieli odpowiadać przed zagranicznym organem skarbowym. Jest to rozwiązanie nie tylko dla rodzimych przedsiębiorców, ale również europejskich biznesmenów także z siedzibą poza UE, którzy chcą rozliczać sprzedaż konsumencką w naszym kraju. Wyróżnia się trzy rodzaje uproszczeń:

Poprowadź sprzedaż internetową mądrze z pomocą specjalistów z Bugalter!

Gubisz się w rodzajach rozliczeń dla biznesu e-commerce? Skorzystaj z pomocy Biura Księgowego Bugalter, oferującego pomoc dla zagranicznych przedsiębiorców i sklepów online w zakresie należności finansowych.