Zmiany wprowadzone w ramach Polskiego Ładu mogą być przytłaczające dla wielu osób, które od ich wprowadzenia muszą zdać podsumowanie podatkowo-dochodowe Urzędowi Skarbowemu. Jeżeli nie orientujesz się z jakich ulg możesz skorzystać przy tegorocznym rozliczeniu PIT, musisz zapoznać się z treścią naszego artykułu, w którym przedstawimy Ci wszystkie najważniejsze informacje dotyczące bieżących zmian zarówno dla przedsiębiorców, jak i zwykłych podatników. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o corocznym podatku!

Najważniejsze zmiany dotyczące podatku PIT, o których warto pamiętać składając rozliczenie!

Wśród zasad, które pojawiły się w najnowszej korekcie systemu podatkowego z dnia 1 lipca 2022 można znaleźć takie nowelizacje, jak obniżenie wysokości podatku, usunięcie ulgi dla klasy średniej, wprowadzenie nowego progu podatkowego oraz zmiana kwoty wolnej od podatku. Pojawiły się również zmiany w rozliczeniu PIT dla rodzin, seniorów i właścicieli firm. Muszą oni wiedzieć o wspólnym rozliczeniu małżonków a kwocie wolnej od podatku, obniżeniu rent, a także zwolnieniu podatkowym dla holdingu.

Jakie ulgi przysługują Ci w ramach rozliczenia PIT w tym roku?

Wśród ulg, które standardowo znajdują się na formularzu na rozliczenie PIT każdego roku pojawiły się nowe złagodzenia, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy, pracownicy i rodziny. Dowiedz się o nich razem z nami!

Potrzebujesz pomocy w zrozumieniu nowych wytycznych? Skorzystaj z usług biura Bugalter!

Wszystko to, co musisz wiedzieć o rozliczeniu PIT w świetle Polskiego Ładu nie jest dla Ciebie zrozumiałe i potrzebujesz pomocy z finansowym podsumowaniem roku w Urzędzie Skarbowym? Zgłoś się do naszych specjalistów, którzy oferują profesjonalną obsługę księgową zarówno dla przedsiębiorców, jak i Klientów prywatnych!