ZAKŁADANIE SPÓŁEK

Rozpoczęcie pracy nad własnym przedsiębiorstwem wymaga rozważenia decyzji, które założą podstawę dla sukcesu przedsięwzięcia. Żeby te decyzję były trafne i w przyszłości przyniosły oczekiwany zysk dowiedz się co należy zrobić i skorzystaj z pomocy biura księgowego Bulgater!

Pierwszą decyzją jest wybór formy sklasyfikowanej według odpowiednich kodów PKD. Nazwa firmy, adres siedziby, kod PKD oraz forma opodatkowania i prowadzenia księgowości wybrane? Warto zatem zapoznać się z formami prowadzenia firmy. Oto najbardziej popularne rodzaje wybierane przez przedsiębiorców:

  • jednoosobowa działalność gospodarcza – prowadzona przez osobę zdefiniowaną z imienia i nazwiska,
  • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – odpowiedzialność wspólników jest tutaj ograniczona w zależności od włożonego kapitału.


W Polsce popularnością cieszą się spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i to właśnie one są najczęściej rejestrowaną formą organizacji prawnej. Dowiedz się co należy zrobić, aby ją założyć i skorzystaj z pomocy biura księgowego Bulgater!

Założenie Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z o.o.)

Wprowadzając biznes na rynek, należy zarejestrować go w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jedynym warunkiem jest wiek pełnoletni  – poza tym przedsiębiorstwa mogą być zawiązywane przez cudzoziemców z dowolnego miejsca na ziemi przez internet. Pierwszą decyzją jest wybór formy sklasyfikowanej według odpowiednich kodów PKD oraz zawarcie Umowy Spółki – od tego zależeć będzie udział wspólników, wymogi kapitałowe oraz powodzenie w dalszym prowadzeniu firmy.

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Podobnie jak w przypadku powyższej formy przedsiębiorstwa, proces rozpoczyna się od wprowadzenia danych do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz wyboru rodzaju przedsięwzięcia. Mogą zrobić to osoby pełnoletnie oraz cudzoziemcy nieposiadający obywatelstwa.

Wady i zalety spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Taka forma działalności należy do opcji wartej rozważenia. Niski kapitał zapewnia bezpieczeństwo majątku osobistego wspólników, a ich odpowiedzialność jest ograniczona do wartości wniesionej podczas rejestracji biznesu, co daję ochronę w przypadku długów lub nietrafionych inwestycji. Zakładanie spółki odbywa się za pomocą aktu notarialnego lub przez Internet. Jej wadą jest konieczność prowadzenia własnej księgowości.

Nie wiesz jak założyć własne przedsiębiorstwo i prowadzić w nim księgowość bez stresu? Zgłoś się do biura Bulgater i skorzystaj z oferowanej przez nas pomocy! Odzyskaj spokój i zaufaj profesjonalistom.

Cennik:

  • Założenie Spółki przez S24 750 zł netto (rejestracja, PCC-3, NIP-8)
  • Założenie działalności gospodarczej 350,00 zł. netto
  • Rejestracja do ZUS 50 zł. Netto
  • Rejestracja do VAT od 99 zł. netto